Останнім часом виробники ігрової периферії намагаються випускати універсальні гарнітури, що підходять не тільки для ігор та домашнього використання. Саме так позиціюється нова флагманська гарнітура HATOR Phoenix 2 Wireless. Вона підтримує три варіанти підключення, має сертифікацію Hi-Res, оснащена функцією активного шумозаглушення та ще рядом цікавих особливостей. Сьогодні ми про неї розповімо більш детально.
Технічні характеристики
Тип навушників | Повнорозмірні |
Тип випромінювачів | Динамічні, 40 мм |
Діапазон частот навушників | 10 Гц - 44 кГц |
Імпеданс навушників | 16 Ом |
Тип підключення | Bluetooth, 2,4 ГГц, USB |
Сумісність | Android, iOS, ПК |
Радіус дії | 10 метрів |
Керування | Кнопки |
Регулятор гучності | + |
Мікрофон | однонаправлений |
Чутливість мікрофона | -38 дБ |
Ємність акумулятора | 850 мА•год |
Автономність | до 45 год |
Зарядка | USB Type-C |
Вага | 300 г |
Рекомендована ціна в Україні | 4 999 гривень |
Комплектація
HATOR Phoenix 2 Wireless постачається у великій коробці фірмового яскраво-жовтого кольору. На ній зображена сама гарнітура, а також вказані усі основні особливості та характеристики.
У коробці знаходяться самі навушники, передавач 2.4 ГГц USB Type-C, адаптер на USB Type-A, кабель USB Type-C на USB Type-C довжиною 1,3 м, кабель USB Type-C на USB Type-A 1 метр, жорсткий кейс для транспортування, а також документація.
Дизайн та зручність використання
HATOR Phoenix 2 Wireless — це закриті повнорозмірні навушники з великими закритими чашками та класичною конструкцією оголів’я. Навушники майже повністю зроблені з пластику. Він має приємне матове покриття UV-сoating. Воно не дуже збирає відбитки пальців, але наскільки воно витривале — сказати поки що важко.
Чашки мають класичну овальну форму. По периметру зовнішніх кришок є RGB-підсвічування. На кришках розташовані зовнішні сітки мікрофонів для активної системи шумозаглушення, а також логотипи HATOR, що теж підсвічуються. Цікаво, що кришки кріпляться магнітами й легко знімаються, тож варто очікувати у продажу додаткові варіанти з іншим дизайном.
Амбушури глибокі, вушні раковини повністю поміщаються всередину. Всередині амбушур — м’яка піна з ефектом пам’яті. Зовні — штучна шкіра. Амбушури зручні, але при тривалому використанні стає дещо спекотно. Це загальна проблема при використанні штучної шкіри.
Оголів’я має стандартну розсувну конструкцію з чіткими відсічками при регулюванні розміру. Діапазон регулювання доволі широкий, тож проблем з вибором оптимального розміру не має бути. Притискна сила оптимальна: навушники не тиснуть водночас добре тримаються на голові.
Каркас оголів’я HATOR Phoenix 2 Wireless зроблений з широкої металевої пластини, що нічим не прикрита зверху. На внутрішній частині оголів’я є м’яка вставка з піною всередині й тою само протеїновою шкірою зовні.
Чашки мають класичне поворотне кріплення, що дозволяє розвернути їх на 90°. Це зручно якщо гарнітура не використовується і просто висить на шиї. Усі функціональні елементи рознесено на обидві чашки. Про кнопки поговоримо трохи згодом. А щодо роз’ємів, то їх два на лівому навушнику. Type-C, а також 3,5 мм для мікрофона з гумовою заглушкою, поруч з яким знаходиться отвір вбудованого мікрофона.
Знімний мікрофон оснащений гнучкою ніжкою для регулювання положення на гнучкій ніжці, що дозволяє зручно розмістити його на потрібній відстані. Є вітрозахист з поролону, який можна зняти за бажанням.
HATOR Phoenix 2 Wireless якісно зроблена і приємно виглядає. Крім класичного чорного, є ще білий варіант. Вага складає всього 300 г. Єдина невелика претензія — при тривалих ігрових сесіях стає трохи спекотно. Але це притаманно усім моделям з амбушурами зі штучної шкіри.
Підключення та керування
HATOR Phoenix 2 Wireless підтримує три варіанти підключення. За допомогою кабелю, по радіоканалу 2,4 ГГц, а також по Bluetooth 5.4. Гарнітура підтримує кодеки AAC, SBC, а також LDAC. Може працювати зі смартфонами на Android та iOS. Хоча найцікавіший кодек LDAC доступний, звісно, лише на Android. Під час використання проблем зі стабільністю з’єднання не було. Аналогічно чудово працює і підключення по радіоканалу 2,4 ГГц. Використовується технологія ClearScan: гарнітура сканує і підбирає оптимальну частоту для стабільної роботи. Цікаво зроблено передатчик. Він має конектор Type-C. Але, за необхідності, можна використати Type-A адаптер, в який передатчик підключається збоку.
Усі органи керування знаходяться ближче до задніх частин чашок. На лівій чашці їх мінімум. А саме: кнопка відключення мікрофона, а також коліщатко регулювання гучності, біля якого розмістили світлодіодний індикатор.
На правому навушнику є три кнопки. Перша відповідає за перемикання режимів активного шумозаглушення (активний, вимкнений та режим прозорості), а подвійним натисканням вмикає просторовий звук Spatial Audio та відстеження положення голови. Середня кнопка відповідає за вибір типу підключення (2,4 ГГц або Bluetooth), подвійне натискання — вибір між ігровим та музичним профілем, а довге натискання — скидання до заводських налаштувань. І кнопка живлення: тривале натискання — увімкнення та вимкнення, коротке — відтворення, пауза, прийняти виклик (2 секунди — відхилити виклик), подвійне натискання — вимкнення підсвічування.
Схему керування важко назвати дуже зручною і логічною. Досить важко запам’ятати де що. І відсутня така важлива функція як перемикання треків при відтворенні музики.
Функціональність
Для налаштувань HATOR Phoenix 2 Wireless компанія обрала доволі незвичний підхід. Десктопний застосунок відсутній, а усі налаштування доступні виключно у мобільному HATOR SyncHUB. На перший погляд, може виглядати дивно, але насправді це цілком зручно. При цьому, застосунок працює в обох режимах навушників: і 2,4 ГГц, і Bluetooth. Але спочатку треба під'єднати їх до смартфона.
Застосунок простий і має лише найнеобхідніші функції. На головному екрані зображені навушники та рівень заряду. Нижче — режими системи активного шумозаглушення, а також перемикачі мікрофона і підсвічування (налаштувань підсвічування немає, тільки веселка). Друга вкладка відповідає за налаштування звуку: еквалайзер та готові пресети. У правому верхньому кутку екрана — налаштування мови голосових підказок (англійська, польська, французька, німецька та українська), зміна назви пристрою, функція пошуку навушників, перехід в інтернет-магазин та база даних. На жаль, поки що голосові підказки вимкнути не можна.
Якість звучання, шумозаглушення та мікрофон
В HATOR Phoenix 2 Wireless використовуються 40-мм динамічні драйвери з неодимовими магнітами, що здатні відтворювати від 10 Гц до 44 кГц. Вони мають сертифікацію Hi-Res Audio. Серед особливостей конструкції виробник зазначає використання системи Driver Cavity. Це виокремлений простір навколо динаміків, що зменшує кількість спотворень.
Звук в іграх виявився чудовим: чудово звучать усі вибухи, постріли, ревіння двигунів. Водночас також чітко чутно і тихі звуки на кшталт кроків чи шуму листя. Джерела звуку позиціюються добре. У фільмах звучання також приємно потішило. Ще можна погратись з просторовим звуком Spatial Audio та відстежуванням голови. Воно дійсно працює і коригує звукову картину під час руху голови.
З музикою виявилось трохи складніше. Річ у тім, що музичний профіль за замовчуванням активує так званий "Нормальний" пресет еквалайзера. І він дещо дивний. Як і більшість пресетів. Звучання дещо плоске, без глибини й достатньої кількості басів. Але варто просто перемикнути на "Custom" (за замовчуванням усі смуги еквалайзера у положенні 0), як звук кардинально змінюється у кращу сторону.
З’являється об’єм, хороша кількість низьких частот, включно з суббасом, що робить хорошу загальну основу. Приємно потішила якість середніх частот. Зазвичай в ігрових моделях вони провалені та звучать брудно. У HATOR Phoenix 2 Wireless детальність середніх не ідеальна, але вони звучать доволі природно і їх достатня кількість. Високі частоти трохи скруглені, але їх кількість достатня, щоб надати звучанню повітря та певної ширини.
Гібридна система ANC використовує чотири зовнішні мікрофони та два в чашках. Як вказує виробник на сайті, система використовує 20 Biquad-фільтрів подвійної точності для кожного типу компенсації, частота дискретизації складає до 750 кГц, а затримка становить всього 0,0075 мс. На практиці, система активного шумозаглушення дійсно напрочуд ефективна, особливо у сумі з хорошою пасивною шумоізоляцією. Усі низькочастотні та монотонні звуки відмінно відсікаються, високочастотні трохи чутно, але тільки якщо в навушниках нічного не грає. Але ефект вакууму трохи присутній.
Для розмов на вулиці використовуються вбудовані мікрофони з електронним шумозаглушенням (ENC). Голос передається розбірливо, але на вулиці може трохи не вистачати гучності й іноді доводиться підвищувати голос. Знімний односпрямований мікрофон має чутливість -38 ±3дБ та вітрозахист з поролону. Він, звісно, якісніший, має ширший частотний діапазон і не дуже активно вловлює оточуючі звуки. Голос звучить більш натурально.
Автономність
HATOR Phoenix 2 Wireless оснащено акумулятором ємністю 850 мА•год з низьким рівнем деградації. На повне заряджання піде 4 години. Обіцяють до 45 годин автономної роботи, хоча не вказано, в якому саме режимі (з ANC чи без). Навушники використовувались переважно з активним шумозаглушенням, та RGB, але на доволі низькій гучності (запас гучності виявився дуже високим і на 80% вже стає не дуже комфортно). За власними враженнями, вийшло близько 35 годин. Може трохи більше. Це дуже непоганий показник для повнорозмірної гарнітури з ANC.